Šajā sadaļā dosim nelielu ieskatu par restaurācijas jēdziena izpratni – kad un kāpēc tā vajadzīga.
Laikam ejot, senlaicīgi priekšmeti, tai skaitā mēbeles, kļūst vērtīgākas. Ir patīkami apzināties, ka priekšmets, kurš kalpojis mūsu senčiem un ir vērtība jau pats par sevi, var būt noderīgs arī mums un lieliski papildināt nama interjeru. Restaurēta mēbele izskatīsies eleganti gan stila interjerā, gan mūsdienu minimālismā, kur tā var ne tikai piešķirt nepieciešamos akcentus, bet arī kalpot kā funkcionāls priekšmets.
Mēbeļu restaurācija ir rūpīgs un laikietilpīgs process, kura laikā restaurējamam priekšmetam tiek atjaunots tā sākotnējais izskats un praktiskais pielietojums. Restaurācija tiek veikta, pielietojot laika gaitā pārbaudītas metodes, kuras ir atgriezeniskas, proti, atjaunojamais priekšmets netiek bojāts, paredzot iespēju nākotnē to atjaunot vairākkārt, lai tas kalpotu vēl vairākām paaudzēm.
Restaurācijas process sākas ar priekšmeta novērtēšanu - tiek noteikts laika periods, kurā tas izgatavots, tā vērtība, materiāls jeb koka suga, kā arī tiek apzināti mēbeles bojājumi, kuri radušies laika gaitā (koka daļu bojājumi, apdares un tapsējuma nodilumi u.c.).
Bieži nākas labot mēbeles, kas ir sabojātas nekvalitatīvas restaurācijas rezultātā. Piemēram, nākas saskarties ar neatbilstošu profillīstu izmantošanu dekoratīvajos elementos, papildināšanu ar nepiemērotu furnitūru, nepareizu apdares materiālu pielietojumu (priekšmets, kurš ir izgatavots no dažādiem cēlkokiem, lai izceltu tā izskatu, ir nokrāsots, aizsedzot visu koka tekstūru) un citiem gadījumiem.